Gruppindelning Nordic Dog Show:
Torsdag: 1, 3, 9, 10
Lördag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Gruppindelning Internationell hundutställning:
Fredag: 1, 3, 9, 10
Söndag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Rastider

När tävlar din favoritras?

Finalringen

Finaler i hundutställningarna, shower och föreställningar.

Caféscenen

Intressanta föreläsningar på Caféscenen. Se bl.a. Anders Bagge och Fredrik Steen.

Prova på

Prova på bl.a. Nose Work, Rallylydnad och Agility.

mydog

  • Alla dagar
  • torsdag 03 jan
  • fredag 04 jan
  • lördag 05 jan
  • söndag 06 jan
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
  • Typ av aktivitet

  • Hundras

  • Scen/Ring

Inga programpunkter matchade din sökning.

09:00

AFEC – Final i Agria Freestyle Elite Challenge 2015

09:00

Rallylydnad - Tävling

ALASKAN MALAMUTE

09:00

BASSET HOUND

BEAGLE

BERNER SENNENHUND (Valpklass)

BOXER

BRACCO ITALIANO (Valpklass)

09:00

CLUMBER SPANIEL

09:00

DVÄRGSCHNAUZER, PEPPAR & SALT

DVÄRGSCHNAUZER, SVART & SILVER (Valpklass)

ENGELSK SPRINGER SPANIEL

EURASIER

09:00

FINSK LAPPHUND

FLATCOATED RETRIEVER

GOLDEN RETRIEVER

09:00

HOVAWART

ISLÄNDSK FÅRHUND

KEESHOND

KORTHÅRIG VORSTEH

LABRADOR RETRIEVER

09:00

LAGOTTO ROMAGNOLO

LEONBERGER

MASTIFF

NOVA SCOTIA DUCK TOLLING RETRIEVER

09:00

PORTUGISISK VATTENHUND

RHODESIAN RIDGEBACK

09:00

ROTTWEILER

RYSK SVART TERRIER

SHIBA

09:00

TAX, LÅNGHÅRIG DVÄRG

09:00

TAX, STRÄVHÅRIG DVÄRG

TYSK SPETS/ MITTELSPITZ

09:05

SIBERIAN HUSKY (Valpklass)

09:10

PERRO DE AGUA ESPANOL

09:15

BULLMASTIFF

COCKER SPANIEL

09:15

GRAND BASSET GRIFFON VENDÉEN (Valpklass)

09:15

NORRBOTTENSPETS

09:15

PODENGO PORTUGUES, CERDOSO/PEQUENO

PYRENEISK MASTIFF

09:15

TAX, STRÄVHÅRIG KANIN

09:25

BRAQUE DU BOURBONNAIS

09:30

Presentation av Burgårdens gymnasium, Naturbruk (fd. August Kobbs) - lärare och elever informerar.

09:30

BERNER SENNENHUND

09:30

DVÄRGSCHNAUZER, VIT

09:30

JUNIORHANDLING (Junior Handling 10-13 år)

JUNIORHANDLING (Junior Handling 14-17 år)

09:30

LÅNGHÅRIG VORSTEH

09:30

PODENGO PORTUGUES, LISO/PEQUENO

POMERANIAN

09:30

TAX, STRÄVHÅRIG NORMALSTOR

TOSA

09:35

DOGO CANARIO

09:35

STRÄVHÅRIG VORSTEH

09:45

BASSET ARTÉSIEN NORMAND

09:45

DOGO ARGENTINO

09:45

FARAOHUND

09:45

IRLÄNDSK VATTENSPANIEL

09:50

GAMMEL DANSK HÖNSEHUND

09:50

SMÅLANDSSTÖVARE

10:00

Dingle Nya Naturbruksgymnasium

10:00

Testa Nosework på tävlingsbana!

10:00

CURLY COATED RETRIEVER

10:00

DREVER

DVÄRGSCHNAUZER, SVART & SILVER

10:00

PETIT BASSET GRIFFON VENDÉEN

PINSCHER

PODENCO IBICENCO, STRÄVHÅRIG

PODENGO PORTUGUES, LISO/MÉDIO

POINTER

10:00

RIESENSCHNAUZER, PEPPAR & SALT

10:00

TAX, LÅNGHÅRIG KANIN

10:05

BLACK AND TAN COONHOUND

10:05

RIESENSCHNAUZER, SVART

10:10

DVÄRGPINSCHER

10:10

GONCZY POLSKI

10:15

BROHOLMER

CHESAPEAKE BAY RETRIEVER

DANSK-SVENSK GÅRDSHUND

10:15

FIELD SPANIEL

GRAND DANOIS

10:15

PODENCO IBICENCO, KORTHÅRIG

PORCELAINE

10:15

SPINONE

SUSSEX SPANIEL

TAX, KORTHÅRIG DVÄRG

10:20

BARBET

10:20

SLOVENSKÝ KOPOV

10:25

AMERICAN FOXHOUND

10:30

Line Steffensen, Extrahjälpen

10:30

CANE CORSO

10:30

GRAND BASSET GRIFFON VENDÉEN

GROSSER MüNSTERLÄNDER

10:30

IRLÄNDSK RÖD SETTER

10:30

SAMOJEDHUND

SANKT BERNHARDSHUND, KORTHÅRIG

10:30

TAX, LÅNGHÅRIG NORMALSTOR

10:30

WACHTELHUND

10:35

KLEINER MüNSTERLÄNDER

10:45

ALPENLÄNDISCHE DACHSBRACKE

10:45

BASSET FAUVE DE BRETAGNE

10:45

CIRNECO DELL'ETNA

DOBERMANN

10:45

DRENTSCHE PATRIJSHOND

10:45

LANDSEER

NEDERLANDSE KOOIKERHONDJE

10:45

SANKT BERNHARDSHUND, LÅNGHÅRIG

10:45

TYSK SPETS/ KLEINSPITZ

11:00

Anders Hallgren, Social stress

11:00

BASENJI

11:00

BAYERSK VILTSPÅRHUND

11:00

DALMATINER

11:00

ENGELSK SETTER

11:00

GORDONSETTER

11:00

SCHNAUZER, PEPPAR & SALT

SHIBA (Valpklass)

11:00

WELSH SPRINGER SPANIEL

11:10

BLODHUND

11:10

JAPANSK SPETS

11:15

AMERIKANSK COCKER SPANIEL

11:15

BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC-BARAK

11:15

BRETON

11:15

DOGUE DE BORDEAUX

11:15

SIBERIAN HUSKY

11:15

STABIJHOUN

TAX, KORTHÅRIG KANIN

11:20

GRIFFON FAUVE DE BRETAGNE

11:25

HANNOVERANSK VILTSPÅRHUND

11:30

Weightpull - Med viljor av stål & hjärtan av guld 

11:30

Etolog.se - Stress hos tävlingshunden

11:30

Prova på Nose Work!!

11:30

DVÄRGSCHNAUZER, SVART

ENGELSK BULLDOGG

ENTLEBUCHER SENNENHUND

11:30

PYRENÉERHUND

11:30

UNGERSK VIZSLA, KORTHÅRIG

VÄSTGÖTASPETS

11:35

TIBETANSK MASTIFF

11:45

AFFENPINSCHER

AMERICAN AKITA

11:45

GROSSER SCHWEIZER SENNENHUND

11:45

JÄMTHUND

11:45

NEWFOUNDLANDSHUND

11:45

SCHNAUZER, SVART

11:45

TAX, KORTHÅRIG NORMALSTOR

11:45

WEIMARANER, LÅNGHÅRIG

11:50

Freestyleuppvisning

11:50

SREDNEASIATSKAJA OVTJARKA

12:00

Polisens Hundförare

Vill du få nyheter från MyDOG?

Prenumerera på MyDOGs nyhetsbrev

MyDOG arrangeras av Svenska Mässan och Västra Kennelklubben. I samarbete med Blå Stjärnans Djursjukhus, Royal Canin och Agria Djurförsäkring.
Mediapartner Göteborgs-Posten.