Gruppindelning Nordic Dog Show:
Torsdag: 1, 3, 9, 10
Lördag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Gruppindelning Internationell hundutställning:
Fredag: 1, 3, 9, 10
Söndag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Rastider

När tävlar din favoritras?

Finalringen

Finaler i hundutställningarna, shower och föreställningar.

Caféscenen

Intressanta föreläsningar på Caféscenen. Se bl.a. Anders Bagge och Fredrik Steen.

Prova på

Prova på bl.a. Nose Work, Rallylydnad och Agility.

mydog

  • Alla dagar
  • torsdag 03 jan
  • fredag 04 jan
  • lördag 05 jan
  • söndag 06 jan
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
  • Typ av aktivitet

  • Hundras

  • Scen/Ring

Inga programpunkter matchade.

09:00
AFEC – Final i Agria Freestyle Elite Challenge 2015
09:00
Rallylydnad - Tävling
ALASKAN MALAMUTE
09:00
BASSET HOUND
BEAGLE
BERNER SENNENHUND (Valpklass)
BOXER
BRACCO ITALIANO (Valpklass)
09:00
CLUMBER SPANIEL
09:00
DVÄRGSCHNAUZER, PEPPAR & SALT
DVÄRGSCHNAUZER, SVART & SILVER (Valpklass)
ENGELSK SPRINGER SPANIEL
EURASIER
09:00
FINSK LAPPHUND
FLATCOATED RETRIEVER
GOLDEN RETRIEVER
09:00
HOVAWART
ISLÄNDSK FÅRHUND
KEESHOND
KORTHÅRIG VORSTEH
LABRADOR RETRIEVER
09:00
LAGOTTO ROMAGNOLO
LEONBERGER
MASTIFF
NOVA SCOTIA DUCK TOLLING RETRIEVER
09:00
PORTUGISISK VATTENHUND
RHODESIAN RIDGEBACK
09:00
ROTTWEILER
RYSK SVART TERRIER
SHIBA
09:00
TAX, LÅNGHÅRIG DVÄRG
09:00
TAX, STRÄVHÅRIG DVÄRG
TYSK SPETS/ MITTELSPITZ
09:05
SIBERIAN HUSKY (Valpklass)
09:10
PERRO DE AGUA ESPANOL
09:15
BULLMASTIFF
COCKER SPANIEL
09:15
GRAND BASSET GRIFFON VENDÉEN (Valpklass)
09:15
NORRBOTTENSPETS
09:15
PODENGO PORTUGUES, CERDOSO/PEQUENO
PYRENEISK MASTIFF
09:15
TAX, STRÄVHÅRIG KANIN
09:25
BRAQUE DU BOURBONNAIS
09:30
Presentation av Burgårdens gymnasium, Naturbruk (fd. August Kobbs) - lärare och elever informerar.
09:30
BERNER SENNENHUND
09:30
DVÄRGSCHNAUZER, VIT
09:30
JUNIORHANDLING (Junior Handling 10-13 år)
JUNIORHANDLING (Junior Handling 14-17 år)
09:30
LÅNGHÅRIG VORSTEH
09:30
PODENGO PORTUGUES, LISO/PEQUENO
POMERANIAN
09:30
TAX, STRÄVHÅRIG NORMALSTOR
TOSA
09:35
DOGO CANARIO
09:35
STRÄVHÅRIG VORSTEH
09:45
BASSET ARTÉSIEN NORMAND
09:45
DOGO ARGENTINO
09:45
FARAOHUND
09:45
IRLÄNDSK VATTENSPANIEL
09:50
GAMMEL DANSK HÖNSEHUND
09:50
SMÅLANDSSTÖVARE
10:00
Dingle Nya Naturbruksgymnasium
10:00
Testa Nosework på tävlingsbana!
10:00
CURLY COATED RETRIEVER
10:00
DREVER
DVÄRGSCHNAUZER, SVART & SILVER
10:00
PETIT BASSET GRIFFON VENDÉEN
PINSCHER
PODENCO IBICENCO, STRÄVHÅRIG
PODENGO PORTUGUES, LISO/MÉDIO
POINTER
10:00
RIESENSCHNAUZER, PEPPAR & SALT
10:00
TAX, LÅNGHÅRIG KANIN
10:05
BLACK AND TAN COONHOUND
10:05
RIESENSCHNAUZER, SVART
10:10
DVÄRGPINSCHER
10:10
GONCZY POLSKI
10:15
BROHOLMER
CHESAPEAKE BAY RETRIEVER
DANSK-SVENSK GÅRDSHUND
10:15
FIELD SPANIEL
GRAND DANOIS
10:15
PODENCO IBICENCO, KORTHÅRIG
PORCELAINE
10:15
SPINONE
SUSSEX SPANIEL
TAX, KORTHÅRIG DVÄRG
10:20
BARBET
10:20
SLOVENSKÝ KOPOV
10:25
AMERICAN FOXHOUND
10:30
Line Steffensen, Extrahjälpen
10:30
CANE CORSO
10:30
GRAND BASSET GRIFFON VENDÉEN
GROSSER MüNSTERLÄNDER
10:30
IRLÄNDSK RÖD SETTER
10:30
SAMOJEDHUND
SANKT BERNHARDSHUND, KORTHÅRIG
10:30
TAX, LÅNGHÅRIG NORMALSTOR
10:30
WACHTELHUND
10:35
KLEINER MüNSTERLÄNDER
10:45
ALPENLÄNDISCHE DACHSBRACKE
10:45
BASSET FAUVE DE BRETAGNE
10:45
CIRNECO DELL'ETNA
DOBERMANN
10:45
DRENTSCHE PATRIJSHOND
10:45
LANDSEER
NEDERLANDSE KOOIKERHONDJE
10:45
SANKT BERNHARDSHUND, LÅNGHÅRIG
10:45
TYSK SPETS/ KLEINSPITZ
11:00
Anders Hallgren, Social stress
11:00
BASENJI
11:00
BAYERSK VILTSPÅRHUND
11:00
DALMATINER
11:00
ENGELSK SETTER
11:00
GORDONSETTER
11:00
SCHNAUZER, PEPPAR & SALT
SHIBA (Valpklass)
11:00
WELSH SPRINGER SPANIEL
11:10
BLODHUND
11:10
JAPANSK SPETS
11:15
AMERIKANSK COCKER SPANIEL
11:15
BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC-BARAK
11:15
BRETON
11:15
DOGUE DE BORDEAUX
11:15
SIBERIAN HUSKY
11:15
STABIJHOUN
TAX, KORTHÅRIG KANIN
11:20
GRIFFON FAUVE DE BRETAGNE
11:25
HANNOVERANSK VILTSPÅRHUND
11:30
Weightpull - Med viljor av stål & hjärtan av guld 
11:30
Etolog.se - Stress hos tävlingshunden
11:30
Prova på Nose Work!!
11:30
DVÄRGSCHNAUZER, SVART
ENGELSK BULLDOGG
ENTLEBUCHER SENNENHUND
11:30
PYRENÉERHUND
11:30
UNGERSK VIZSLA, KORTHÅRIG
VÄSTGÖTASPETS
11:35
TIBETANSK MASTIFF
11:45
AFFENPINSCHER
AMERICAN AKITA
11:45
GROSSER SCHWEIZER SENNENHUND
11:45
JÄMTHUND
11:45
NEWFOUNDLANDSHUND
11:45
SCHNAUZER, SVART
11:45
TAX, KORTHÅRIG NORMALSTOR
11:45
WEIMARANER, LÅNGHÅRIG
11:50
Freestyleuppvisning
11:50
SREDNEASIATSKAJA OVTJARKA
12:00
Polisens Hundförare

Vill du få nyheter från MyDOG?

Prenumerera på MyDOGs nyhetsbrev

MyDOG arrangeras av Svenska Mässan och Västra Kennelklubben. I samarbete med Blå Stjärnans Djursjukhus, Royal Canin och Agria Djurförsäkring.
Mediapartner Göteborgs-Posten.