Gruppindelning Nordic Dog Show:
Torsdag: 1, 3, 9, 10
Lördag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Gruppindelning Internationell hundutställning:
Fredag: 1, 3, 9, 10
Söndag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Rastider

När tävlar din favoritras?

Finalringen

Finaler i hundutställningarna, shower och föreställningar.

Caféscenen

Intressanta föreläsningar på Caféscenen. Se bl.a. Anders Bagge och Fredrik Steen.

Prova på

Prova på bl.a. Nose Work, Rallylydnad och Agility.

mydog

  • Alla dagar
  • torsdag 03 jan
  • fredag 04 jan
  • lördag 05 jan
  • söndag 06 jan
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
  • Typ av aktivitet

  • Hundras

  • Scen/Ring

Inga programpunkter matchade.

09:00

Officiell Noseworktävling

Rallylydnad - Tävling

09:00

BARBET

BASSET HOUND

BERNER SENNENHUND

09:00

COCKER SPANIEL (Valpklass)

09:00

CURLY COATED RETRIEVER

DALMATINER

DANSK-SVENSK GÅRDSHUND

09:00

DVÄRGSCHNAUZER, SVART & SILVER

ENGELSK BULLDOGG

ENGELSK SPRINGER SPANIEL

EURASIER

FARAOHUND

FIELD SPANIEL

FINSK LAPPHUND

09:00

GOLDEN RETRIEVER (Valpklass)

IRLÄNDSK RÖD OCH VIT SETTER

09:00

LABRADOR RETRIEVER

09:00

LEONBERGER (Valpklass)

MASTIFF

NOVA SCOTIA DUCK TOLLING RETR

09:00

ROTTWEILER

SAMOJEDHUND

SCHNAUZER, PEPPAR & SALT

SHIBA

09:00

STABIJHOUN

TAX, KORTHÅRIG DVÄRG

TAX, LÅNGHÅRIG DVÄRG

09:00

TYSK SPETS/ KLEINSPITZ

WEIMARANER, LÅNGHÅRIG

09:05

IRLÄNDSK VATTENSPANIEL

09:10

BRACCO ITALIANO

09:10

WEIMARANER, KORTHÅRIG

09:15

AMERIKANSK COCKER SPANIEL

09:15

GOLDEN RETRIEVER

09:15

PYRENEISK MASTIFF

09:25

CIRNECO DELL'ETNA

09:30

Presentation av Burgårdens gymnasium, Naturbruk (fd. August Kobbs) - lärare och elever informerar.

09:30

CHESAPEAKE BAY RETRIEVER

09:30

DVÄRGPINSCHER (Valpklass)

09:30

DVÄRGSCHNAUZER, SVART

09:30

LABRADOR RETRIEVER (Tikar,junklass)

09:30

NEWFOUNDLANDSHUND

PERRO SIN PELO DEL PERÚ, GRANDE

09:30

UNGERSK VIZSLA, KORTHÅRIG

WELSH SPRINGER SPANIEL

09:35

PERRO SIN PELO DEL PERÚ, PEQUENO

09:45

AMERICAN AKITA

BASSET FAUVE DE BRETAGNE

09:45

DOBERMANN

09:45

JUNIORHANDLING (10-13 år)

09:45

PODENCO IBICENCO, KORTHÅRIG

09:45

STRÄVHÅRIG VORSTEH

TAX, KORTHÅRIG KANIN

09:45

TYSK SPETS/ MITTELSPITZ

10:00

Dingle Nya Naturbruksgymnasium

10:00

DOGO CANARIO

10:00

KORTHÅRIG VORSTEH

10:00

SCHNAUZER, SVART

10:00

SUSSEX SPANIEL

TAX, KORTHÅRIG NORMALSTOR

TAX, LÅNGHÅRIG KANIN

10:10

BASSET BLEU DE GASCOGNE

10:10

VOLPINO ITALIANO

10:15

BULLMASTIFF

CLUMBER SPANIEL

10:15

DOGO ARGENTINO

10:15

GRAND BASSET GRIFFON VENDÉEN

10:15

JUNIORHANDLING (14-17 år)

10:15

PERRO DE AGUA ESPANOL

10:15

PODENCO IBICENCO, STRÄVHÅRIG

10:15

SIBERIAN HUSKY

10:15

TAX, STRÄVHÅRIG DVÄRG

10:15

VÄSTGÖTASPETS (Valpklass)

10:20

HOVAWART

10:20

PODENGO PORTUGUES, CERDOSO/P

10:30

Line Steffensen, Extrahjälpen

10:30

BASENJI

10:30

COCKER SPANIEL

10:30

JAPANSK SPETS

KEESHOND

LAGOTTO ROMAGNOLO

10:30

PETIT BASSET GRIFFON VENDÉEN

10:30

SPINONE

TAX, LÅNGHÅRIG NORMALSTOR

10:40

TAX, STRÄVHÅRIG KANIN

10:45

ISLÄNDSK FÅRHUND

10:45

LEONBERGER

10:45

PODENGO PORTUGUES, LISO/PEQUE

POINTER

RHODESIAN RIDGEBACK

10:45

SVENSK LAPPHUND

TAX, STRÄVHÅRIG NORMALSTOR

10:50

BAYERSK VILTSPÅRHUND

10:50

SREDNEASIATSKAJA OVTJARKA

11:00

Anders Hallgren, Motivation - viktigast i all träning

11:00

BOXER

BRAQUE DU BOURBONNAIS

11:00

DVÄRGSCHNAUZER, PEPPAR & SALT

11:00

GRIFFON FAUVE DE BRETAGNE

11:00

LANDSEER

11:00

POMERANIAN

PYRENÉERHUND

11:00

THAI RIDGEBACK DOG

11:05

BRETON

11:05

GRAND DANOIS

11:10

GONCZY POLSKI

11:10

RIESENSCHNAUZER, PEPPAR & SALT

11:15

CHOW CHOW

11:15

HANNOVERANSK VILTSPÅRHUND

11:15

NORSK BUHUND

11:15

RIESENSCHNAUZER, SVART

11:15

TIBETANSK MASTIFF

11:20

GAMMEL DANSK HÖNSEHUND

11:20

SLOVENSKÝ KOPOV

11:25

AMERICAN FOXHOUND

11:25

DRENTSCHE PATRIJSHOND

11:30

Freestyleuppvisning

11:30

Etolog.se - Stress hos tävlingshunden

11:30

Prova på Nose Work!!

11:30

BLACK AND TAN COONHOUND

11:30

CANE CORSO

11:30

DVÄRGPINSCHER

11:30

GROSSER SCHWEIZER SENNENHUND

11:30

NORSK LUNDEHUND

11:30

PORTUGISISK VATTENHUND

11:30

VÄSTGÖTASPETS

11:35

BLUETICK COONHOUND

11:40

ENGELSK SETTER

EURASIER (Valpklass)

11:40

GRÖNLANDSHUND

11:45

AFFENPINSCHER

ALASKAN MALAMUTE

ALPENLÄNDISCHE DACHSBRACKE

11:45

BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC-BARAK

11:45

DVÄRGSCHNAUZER, VIT

FLATCOATED RETRIEVER

11:45

GORDONSETTER

11:45

KARELSK BJÖRNHUND

11:45

RYSK SVART TERRIER

SANKT BERNHARDSHUND, KORTHÅRIG

11:45

XOLOITZCUINTLE, STOR

11:50

Weightpull - Med viljor av stål & hjärtan av guld 

11:50

GROSSER MüNSTERLÄNDER

11:50

NORRBOTTENSPETS

11:50

SCHILLERSTÖVARE

11:55

NORSK ÄLGHUND, GRÅ (GRÅHUND)

11:55

SMÅLANDSSTÖVARE

12:00

Polisens Hundförare

Vill du få nyheter från MyDOG?

Prenumerera på MyDOGs nyhetsbrev

MyDOG arrangeras av Svenska Mässan och Västra Kennelklubben. I samarbete med Blå Stjärnans Djursjukhus, Royal Canin och Agria Djurförsäkring.
Mediapartner Göteborgs-Posten.