Gruppindelning Nordic Dog Show:
Torsdag: 1, 3, 9, 10
Lördag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Gruppindelning Internationell hundutställning:
Fredag: 1, 3, 9, 10
Söndag: 2, 4, 5, 6, 7, 8

Rastider

När tävlar din favoritras?

Finalringen

Finaler i hundutställningarna, shower och föreställningar.

Caféscenen

Intressanta föreläsningar på Caféscenen. Se bl.a. Anders Bagge och Fredrik Steen.

Prova på

Prova på bl.a. Nose Work, Rallylydnad och Agility.

mydog

  • Alla dagar
  • torsdag 03 jan
  • fredag 04 jan
  • lördag 05 jan
  • söndag 06 jan
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
  • Typ av aktivitet

  • Hundras

  • Scen/Ring

Inga programpunkter matchade din sökning.

09:00

Officiell Noseworktävling

Rallylydnad - Tävling

AM. STAFFORDSHIRE TERRIER

09:00

BICHON FRISÉ

BORDERTERRIER

09:00

CAIRNTERRIER

CAVALIER KING CHARLES SP

CHIHUAHUA, KORTHÅRIG

CHINESE CRESTED DOG

09:00

COLLIE, KORTHÅRIG

FRANSK BULLDOGG

GALGO ESPANOL

09:00

IRISH SOFTCOATED WHEATEN

09:00

LHASA APSO

MINIATYRBULLTERRIER

MOPS

09:00

PAPILLON

PARSON RUSSELL TERRIER

PETIT BRABANCON

PUDEL, DVÄRG

09:00

PUDEL, TOY

PUMI

RUSSKIY TOY, LÅNGHÅRIG

SCHAPENDOES

09:00

SHIH TZU (Valpklass)

STAFF. BULLTERRIER

09:00

TYSK SCHÄFERHUND, NH

WHIPPET

WHIPPET (Valpklass)

09:15

GRIFFON BRUXELLOIS

09:15

PUDEL, MELLAN (Valpklass)

09:15

TYSK SCHÄFERHUND, LH

WHIPPET (Veteranklass)

09:20

PUDEL, STOR (Valpklass)

09:30

AUSTRALIAN KELPIE

09:30

COLLIE, LÅNGHÅRIG

GRIFFON BELGE

09:30

SLOUGHI

09:40

BEARDED COLLIE

09:45

BOUVIER DES FLANDRES

09:45

CHIHUAHUA, LÅNGHÅRIG

09:45

COTON DE TULÉAR

GREYHOUND

09:45

IRLÄNDSK VARGHUND (Valpklass)

09:45

RUSSKAJA TSVETNAJA BOLO

RUSSKIY TOY, SLÄTHÅRIG

09:50

LÖWCHEN

10:00

Presentation av Burgårdens gymnasium, Naturbruk (fd. August Kobbs) - lärare och elever informerar.

10:00

BULLTERRIER

10:00

IRLÄNDSK TERRIER

JACK RUSSELL TERRIER

10:00

PEKINGESE

PHALÈNE

PUDEL, MELLAN

10:00

SHETLAND SHEEPDOG

10:00

WELSH CORGI CARDIGAN

VIT HERDEHUND

10:15

BORDER COLLIE

BOSTONTERRIER

10:15

JAPANESE CHIN

10:15

SHIH TZU

TERRIER BRASILEIRO

10:20

MANCHESTERTERRIER

10:30

Line Steffensen, Extrahjälpen

10:30

AUSTRALIAN SHEPHERD

AZAWAKH

10:30

BORZOI

10:30

BRIARD

10:30

IRLÄNDSK VARGHUND

JUNIORHANDLING ( 10-13 år)

10:40

MAGYAR AGAR

10:45

AUSTRALISK TERRIER

10:45

BICHON HAVANAIS

10:45

CHART POLSKI

10:45

DANDIE DINMONT TERRIER

HOLLANDSE HERDERSHO, SH

10:45

JUNIORHANDLING ( 14-17 år)

10:45

TIBETANSK TERRIER

10:50

KUVASZ

10:50

SALUKI

11:00

Svenska Brukshundklubben - Upp o hoppa, sund med hund

11:00

AIREDALETERRIER

AMERICAN HAIRLESS TERRIER

11:00

CHODSKÝ PES

11:00

ITALIENSK VINTHUND

11:00

SAARLOOS WOLFHOND

11:10

MUDI

11:10

WELSHTERRIER

11:15

BEL VALLHUND/ TERVUEREN

11:15

CESKOSLOVENSKÝ VLCIAK

11:15

KING CHARLES SPANIEL

11:15

PUDEL, STOR

11:15

PULI

11:15

SILKY TERRIER

SKOTSK HJORTHUND

SLÄTHÅRIG FOXTERRIER

11:15

WELSH CORGI PEMBROKE

11:30

IPO-R Svenska Brukshundklubben

11:30

Polisens Hundförare

Prova på Nose Work!!

11:30

BEDLINGTONTERRIER

11:30

BERGER DES PYRÉNÉES À PO

11:30

KROMFOHRLÄNDER

11:30

POLSKI OWCZAREK NIZINNY

11:30

SKYETERRIER

STRÄVHÅRIG FOXTERRIER

11:45

AFGHANHUND

11:45

BERGER PICARD

BOLOGNESE

11:45

MINIATYRBULLTERRIER (Valp)

11:45

OLD ENGLISH SHEEPDOG

PRAZSKÝ KRYSARÍK

11:45

SEALYHAMTERRIER

11:50

BEAUCERON

11:55

Lydnad - Svenska Brukshundklubben

12:00

Weight Pull Göteborg presenterar sin sport

12:00

AUSTRALIAN CATTLEDOG

12:00

BEL VALLHUND/ LAEKENOIS

BERGER DES PYRÉNÉES À FA

12:00

CESKYTERRIER

12:00

LAKELANDTERRIER

LANCASHIRE HEELER

MALTESER

12:00

SKOTSK TERRIER

TIBETANSK SPANIEL

12:00

TYSK JAKTTERRIER

YORKSHIRETERRIER

12:05

BEL VALLHUND/ MALINOIS

12:05

CIOBANESC ROMANESC MIORI

12:10

GOS D'ATURA CATALÁ

12:15

Rallylydnad – en hundsport på frammarsch!

12:15

BEL VALLHUND/ GROENENDAEL

12:15

ENGLISH TOY TERRIER

12:15

MINI. AMERICAN SHEPHERD

NORFOLKTERRIER

12:15

RAT TERRIER

12:15

WEST HIGHLAND WHITE TER

12:20

Freestyleuppvisning

12:25

IRISH GLEN OF IMAAL TERRIER

12:30

Fredrik Steen

12:30

KERRY BLUE TERRIER

12:30

NORWICHTERRIER

12:30

SCHIPPERKE

12:40

Weightpull - Med viljor av stål & hjärtan av guld 

13:00

Polisens hundförare - Polishundar i arbete

13:00

Västra Kennelklubben, Att köpa valp

13:00

Prova på Agility - Burgårdens gymnasium, Naturbruk (fd. August Kobbs)

13:30

Hundakademins teaterföreställning "Snövit och de små dvärgarna"

13:30

Etolog.se - Stress hos tävlingshunden

14:00

Anders Hallgren - Social stress, en okänd fälla

Vill du få nyheter från MyDOG?

Prenumerera på MyDOGs nyhetsbrev

MyDOG arrangeras av Svenska Mässan och Västra Kennelklubben. I samarbete med Blå Stjärnans Djursjukhus, Royal Canin och Agria Djurförsäkring.
Mediapartner Göteborgs-Posten.